مقاصد جذاب برای نوروز ۱۴۰۰

مقاصد جذاب برای نوروز ۱۴۰۰

روی کاغذ مقاصد بسیار مختلفی برای سفرهای تفریحی در نوروز سال ۱۴۰۰۰ وجود دارد، اما شرایط خاص پیش آمده و همه گیری بیماری کرونا باعث شده است که محدودیت ها و مشکلات زیادی برای سفر در این ایام پیش بیاید. هنوز هم که کم تر از یک ماه به عید نوروز ۱۴۰۰ مانده است بلاتکلفی ها در این رابطه ادامه دارد و مسافران دقیقا نمی دانند به کجاها می توانند رهسپار شوند. البته این شرایط خاص تنها به مقاصد گردشگری داخلی محدود نمی شود و در سطح جهانی نیز کشورها و مناطق محتلف محدودیت های خود را برای ورود مسافران از مبداهای دیگر وضع کرده اند. در این مقاله، قصد داریم درباره‌ی مقاصد جذاب برای نوروز ۱۴۰۰ صحبت کنیم.

سفر در نوروز 1400

مقصدهای داخلی سفر در نوروز ۱۴۰۰

اگر در تعطیلات عید قصد سفر در ایران را داشته باشید، شرایط امسال ویژه تر از سال های دیگر است. شهرهای شیراز، اصفهان، مشهد، کیش، قشم و … از اصلی ترین مقاصد سفر در نوروز محسوب می شوند.  با این حال، محدودیت های برای ورود به شهرهای گردشگری کشور برقرار شده است که شاید دچار تغییراتی نیز شود. اصولا بهتر است امسال تجمع تنها در چند شهر گردشگری بزرگ کشور نباشد و اگر برنامه سفر داخلی دارید مسافرت خود را جوری مدیریت کنید که به شهرهای کم تر دیده شده و مناطق بکرتر ایران سری بزنید. این نواحی در اطراف محل زندگی شما و سراسر ایران وجود دارند و تنها کافی است که با آنها بیشتر آشنا شوید و محلی برای اقامت خود در این مقاصد جذاب در نظر بگیرید.

چادر زدن در سفر و نکاتی که باید به آن توجه کنیم
اینم بخون
تور ترکیه 1400

تور ترکیه ۱۴۰۰

ترکیه به دلیل عدم نیاز به ویزا همیشه همیشه از محبوب ترین مقصدهای سفر برای ایرانیان در تعطیلات بوده است. در ایام بهار ۱۴۰۰ نیز شهرهای توریستی این کشور می تواند از مقاصد سفر شما باشد، البته به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی!

تور ترکیه در فصل بهار که زیبایی های این منطقه از دنیا دوچندان شده است، بسیار مفرح خواهد بود. امکانات تفریحی گوناگونی در شهرهای ترکیه فراهم است که از جمله دیدنی های آن می توان به ساحل پاتارا با کافه های ساحلی جذاب؛ دره پروانه ها با کمپ کنار آتش و موسیقی؛ کاپادوکیه و بالن سواری؛ ایاصوفیه؛ کوه نمرود و بسیاری دیگر از آثار باستانی و تفریحات جذاب اشاره کرد.

در ترکیه تقریبا ۵۰ درصد از پروازها باز و چیزی در حدود ۷۰ درصد از هتل ها به فعالیت می پردازند. برای سفر به ترکیه تست PCR‌ ،قبل و بعد از سفر، برای تمامی مسافران الزامی شده است.

تور سریلانکا 1400

تور سریلانکا ۱۴۰۰۰

سریلانکا، سرزمین چای سیلان، نیز به تازگی مرزهای خود را به روی مسافران بازگشایی کرده است و می تواند از انتخاب های مناسب برای سفر باشد. با این حال، پرواز از ایران به سریلانکا در نوروز ۱۴۰۰ به صورت محدود و مستقیم قابل انجام است. با توجه به محدودیت هایی که برای سفر به کشورهای تفریحی جنوب شرق آسیا مثل تایلند و مالزی وجود دارد، سریلانکا شاید بتواند انتخابی جایگزین برای آنها باشد. از جاذبه های سریالانکا سواحل جذاب، شهر باستانی سیگیرایا، قله آدم، پارک ملی یالا، غار دامبولا، جنگل های حفاظت شده سینارجا و … را می توان نام برد.

شرایط حمل حیوان با هواپیما
اینم بخون
تور مالدیو 1400

تور مالدیو ۱۴۰۰

مالدیو جزیره ای بسیار جذاب برای گردشگری در تعطیلات است که همواره از انتخاب های اصلی برای سفرهای تفریحی ایرانیان بوده است.

در تور مالدیو می توانید در سواحل رویایی این جزیره، مثل ساحل درخشان، صخره موز، سواحل جزیره مودهو و … استراحت کنید و با فرهنگ و هنر این ناحیه از دنیا بیشتر آشوید.

برای سفر به مالدیو ۹۶ ساعت قبل از حرکت تست منفی کووید ۱۹ الزامی است.