محله های رنگی دنیا

محله های رنگی دنیا

رنگ و شکل خانه ها همیشه از ویژگی های جذاب محله های مختلف بوده است. خانه هایی متنوع با رنگ هایی دلنشین که چشم را نوازش می دهند. حتی اگر به هنر و طرح های خوش رنگ هم علاقه مند نباشید، باز هم زیبایی این طرح ها شما را مسحور خود خواهد کرد. در واقع، برخی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا، همین محله های رنگارنگ و جذاب هستند که بخشی از تجربه ی گردش و بازدید توریستان به شمار می روند. در ادامه، به تعدادی از این محله های رنگی دنیا اشاره خواهیم کرد.

محله بالات ترکیه

محله بالات ترکیه

محله تاریخی بالات از مطرح ترین مناطق بخش اروپایی استانبول است که محله ای دنج با خانه های رنگارنگ و زیباست.

در میان کوچه پس کوچه های محله بالات، خانه ها، مسجدها، رستوران ها و کلیساهایی مشاهده می شوند که هر کدام رنگ متنوعی دارند. خانه های رنگی مهم ترین ویژگی محله بالات است و بعضی از عمارت های چوبی این محل تا ۲۰۰ سال هم قدمت دارند.

این محله رنگی در دل شهر استانبول و منطقه ی فاتح قرار گرفته است.

محله بوکاپ

محله بو کاپ آفریقای جنوبی

بو کاپ محله ای در کیپ تاون آفریقای جنوبی است که درست در زیر تپه ی سیگنال قرار گرفته است و خانه های بسیار رنگارنگ و جذابی دارد. منطقه ی کیپ تاون یکی از محبوب ترین مکان ها در جهان است و این محله نیز از بخش های دیدنی آن محسوب می شود.

مافوشی مالدیو

مافوشی مالدیو

جزیره مافوشی مالدیو نیز امکانات بسیار متنوعی برای تفریح و گردش دارد و یکی از جاذبه های آن هم خانه هایی است که در این بهشت روی زمین به صورت رنگارنگ ایجاد شده اند.

6 نکته مهم برای مدیریت پول و سرمایه در سفر
اینم بخون

بورانو ایتالیا

بورانو جزیره ای با خانه های رنگارنگ و روشن که در مجاورت ونیز در ایتالیا قرار گرفته است. خانه های این دهکده به صورتی رنگ آمیزی شده اند که هر خانه رنگ متمایزی از دیگر خانه ها داشته باشد و از وسط دریا هم به خوبی قابل تشخیص باشند.  ماهیگیران این جزیره در هوای مه گرفته هم می توانند خانه های خود را از دور تشخیص دهند. وجود این منازل رنگی، در کنار کانال های آبی، موجب پدیدار شدن جذابیت های بصری خاص در این منطقه شده است.

محله سنت جان کانادا

راسته ی خانه های آب نبات ژله ای در محله سنت جان قرار گرفته است و به خانه های رنگارنگش شناخته می شود که همچون آب نبات ژله ای طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شوند. البته، در واقعیت، تمام خانه های محله سنت جان به همین شکل با رنگ های متنوع ساخته شده اند. گفته می شود این خانه ها نیز برای بهتر دیده شدن در هوای مه آلود به صورت رنگی بنا شده اند.

شهر کولمار فرانسه

شهر کولمار فرانسه

در شهر کولمار فرانسه، تقریبا در هر گوشه ای، با بارقه هایِ رنگی رو به رو خواهید شد که از رنگ های سرخ تا آبی را در بر می گیرد و جشنواره ای از رنگ پیش چشمانتان قرار می دهد.

محله پلورینهو برزیل

سالوادور را پایتخت شادی در برزیل می شناسند که فستیوال های فضای باز آن بسیار معروف است. پلورینهو مرکز تاریخی سالوادور است که در آن ساختمان های رنگی در کنار خیابان های سنگفرش شده چشم های زیادی را به خود متوجه کرده است.

مدیریت سفر و 3 دلیل مهم برای سفر کردن
اینم بخون