دریاچه های تهران

دریاچه های تهران

اگر ساکن تهران باشید در کم ترین زمان می توانید خود را به یکی از دریاچه های خوش و آب هوای اطراف پایتخت و سری به تفریحات تهران  بزنید. در واقع، هم در شهر تهران و هم در نواحی پیرامونی آن، دریاچه های بسیار خوبی برای گشت و گذار و تفریح موجود می باشد. با رفتن به دریاچه های تهران، می توانید یک طبیعت گردی یک روزه ی جذاب را برای خودتان رقم بزنید.

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

دریاچه مصنوعی چیتگر یا شهدای خلیج فارس، در بخش شمال غرب پایتخت و بالاتر از پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است.

برای تأمین آب دریاچه خلیج فارس ازمنابع آبی رودخانه کن استفاده می شود که چون سیکل بسته ای دارد، آلودگی و آب سفره‌های زیرزمینی به داخل دریاچه وارد نمی شود.

دریاچه چیتگر با مساحت ۱۳۰ هکتار، بزرگ ترین دریاچه مصنوعی کشور محسوب می‌شود.

دریاچه تار و هویر

دریاچه تار و هویر

برای کمپ زدن در طبیعت اطراف دماوند، از مکان های مناسب دریاچه های تار و هویر است. این دو دریاچه در محدوده ای کوهستانی واقع شده اند و آبی خنک در آن ها جاری می باشد.

دریاچه تار در دامنه کوه و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری قرار گرفته و لوزی شکل می باشد. مساحت این دریاچه نزدیک به ۳۵ هکتار است و عمق آب آن تا ۵۰ متر هم می رسد.

در سمت شرقی دریاچه تار، به دریاچه دیگری به نام هویر بر می خوریم ،که کوچک تر است و تقریبا ۱۳ هکتار مساحت دارد، ولی از نظر زیبایی چیزی از دریاچه تار کم ندارد.

پارک ژوراسیک تهران
اینم بخون
دریاچه آهنگ

دریاچه آهنگ

دریاچه آهنگ در دل کوهستان و بخش جنوبیِ روستایِ سیمین دشت از توابع فیروز کوه قرار گرفته است و از باران های فصلی تغذیه می شود.

آب دریاچه آهنگ به دلیل املاحِ معدنیِ زیاد قابل خوردن نیست، ولی در آن می توانید به شنا یا آب بازی مشغول شوید. علاوه بر این، در این دریاچه غواصی نیز انجام می شود که می توانید با آبزیان و گیاهان آبی دریاچه بیشتر آشنا شوید.

دریاچه فشافویه

دریاچه فشافویه

دریاچه مصنوعی فشافویه در منطقه حسن آباد شهر ری واقع شده و محل خوبی برای انجام انواع تفریح های آبی  مثل قایق سواری، اسکی روی آب، بنانا و شاتل، جت اسکی و … است. دور این دریاچه نیز، پیستی قرار دارد که از آن برای مسابقات اتومبیلرانی استفاده می شود.

دریاچه حوض سلطان

دریاچه حوض سلطان

دریاچه نمکی حوض سلطان در ۸۵ کیلومتری جاده تهران به قم و در سمتِ شرقِ آزادراه قرار گرفته است. این دریاچه که به نام دریاچه شاهی نیز شناخته می شود، دارای دو چاله‌ی مجزا به نام های حوض سلطان و حوض مره است که با آبراهه ای به هم پیوند می یابند. آب این حوضچه ها از طریق باران و جریان های رودخانه ای پرنمک تأمین می شود.

دریاچه لتیان

دریاچه لتیان

سد لتیان برای تأمین آب آشامیدنی تهران در مسیر رودخانه‌ی جاجرود در سال ۱۳۴۶ احداث شده است و دارای دریاچه ای می باشد که از تفرجگاه های اطراف تهران به شمار می رود. این دریاچه به همراه آبشار و طبیعت جذابی که دارد از مکان های محبوب برای طبیعت گردی در نزدیکی پایتخت است.

کارتینگ تهران
اینم بخون
دریاچه امیر کبیر

دریاچه سد امیرکبیر

دریاچه امیر کبیر یا دریاچه سد کرج را، حتما در سفر به شمال و در جاده چالوس مشاهده کرده اید. این دریاچه از طبیعت زیبایی برخوردار است و در آن می توانید به تفریحات آبی مثل قایق سواری و اسکی روی آب هم بپردازید.

دریاچه خلنو

دریاچه خلنو

دریاچه کوچک خلنو در ارتفاعات شمشک و دیزین تهران قرار گرفته است و آبی بسیار سرد و یخچالی دارد.

دریاچه پارک آزادگان

دریاچه پارک آزادگان

این دریاچه مصنوعی، در پارک آزادگان تهران و در بزرگراه امام علی واقع شده است و مجهز به آبنما و رقص نور می باشد.