جاهای دیدنی بهاری تهران

جاهای دیدنی بهاری تهران

با آمدن فصل بهار، تهران حال و هوای تازه ای می یابد و چهره ای دیگر از خود را برای تفریحات تهران نشان می دهد. در روزهای بهاری، باغ ها، پارک ها و کاخ های مختلف تهران از هر زمان دیگر زیباتر و پذیراتر می شوند. اگر شما هم دوست دارید اوقات بهاری خود را در شهر تهران سپری کنید، همراه مان باشید تا بیشتر با جاهای دیدنی بهاری تهران آشنا شویم.

باغ گیاه شناسی تهران

باغ گیاه شناسی تهران از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی در جهان است که در فصل بهار از همیشه شگفت انگیزتر می شود. در این باغ، گیاهانی از گوشه و کنار دنیا گرد آورده شده است و از اقلیم های گوناگون چیزی در آن دیده می شود.

باغ گیاه شناسی تهران در اراضی چیتگر قرار گرفته است و در حدود ۳ هزار گونه گیاهی دارد که برخی از آنها کم‌یاب محسوب می شوند. مطمئنا بازدید از باغ گیاه شناسی در آب و هوای بهاری پایتخت می تواند تجربه ای لذت بخش و کم نظیر باشد.

کاخ سبز سعدآباد

کاخ سبز سعادت آباد

کاخ موزه سبز یا کاخ شهوند یکی از زیباترین کاخ های موجود در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد است که از دوران قاجار و حکومت پهلوی به جا مانده است. در این بنا که با تلفیقی از معماری ایرانی و اروپایی ساخته شده است، گچبری ها، آیینه کاری ها و خاتم کاری های دیدنی ای مشاهده می شود. همچنین، دلیل نام گذاری این کاخ به خاطر سنگ های سبز رنگی است که در ساخت آن به کار رفته است.

قلعه رودخان تهران
اینم بخون

هرچند این کاخ مدتی است که برای تعمیرات تعطیل می باشد، ولی فضای سبز مجموعه سعدآباد به طور کلی، با وجود باغستان های مختلف، از جاهای دیدنی بهاری تهران است.

پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک

پارک های ژوراسیک در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند که یک نمونه آن هم در شهر تهران و در فضای باز احداث شده است. پارک ژوراسیک تهران در بخش شمالی پارک پرواز قرار گرفته است و شامل ماکت های بزرگی از انواع جورواجور دایناسورها می باشد. گشت زدن در ژوراسیک پارک تهران، در آب و هوای خوش بهاری، یک تجربه مفرح و علمی است.

دربند

دربند از تفرجگاه های شمال تهران است که فضای سبز بسیار خوبی دارد و برای تفریح با دوستان و خانواده کاملا مناسب می باشد. اگر به دربند بروید هم می توانید به کوه نوردی بپردازید و هم در کافه ها و رستوران های آنجا شکم گردی فوق العاده ای را تجربه کنید.

پارک طالقانی تهران

پارک طالقانی

پارک طالقانی یا پارک جنگلی عباس آباد، بوستانی است که بر فراز تپه های داوودیه و اراضی سرسبز عباس آباد قرار گرفته است و چشم اندازی مشرف به تهران دارد. در فضای جنگلی این پارک زمین ها و امکانات ورزشی مختلفی وجود دارد و محل مناسبی برای پیاده روی و ورزش در هوای آزاد ایجاد شده است. همچنین، پارک طالقانی به پل طبیعت و پارک آب و آتش نیز نزدیک می باشد و یکی از لوکیشن های خوب برای گذشت و گذار در بهار تهران به شمار می رود.

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران

از دیگر مناطقی که می توان در بهار تهران سری به آنجا زد، باغ پرندگان است که در شرق تهران و در میان جنگل های لویزان قرار گرفته است. این باغ بزرگ محل زندگی حدود ۳ هزار نوع پرنده بومی و غیر بومی است و دارای مسیر سنگ فرش شده و پل های چوبی می باشد. قدم زدن در باغ پرندگان تهران و مشاهده گونه های مختلف پرنده در کنار صدای آبشار و برکه، قطعا می تواند تجربه ای منحصر به فرد را برایتان رقم بزند.

سوغاتی های تهران
اینم بخون