ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران

ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران

ایران کشوری با جاذبه های گردشگری گوناگون است، که گاهی در میان آنها، مناطق ترسناک و رعب‌آوری نیز وجود دارد. برای آنهایی که اهل ماجراجویی هستند، رفتن به این مکان ها فرصتی است تا هیجانی وصف‌ناشدنی را تجربه کنند و خودشان از نزدیک با رمز و راز این جاذبه های دیدنی مواجه شوند. درباره این جاهای عجیب، داستان ها و روایت های مختلفی نقل شده است که با چاشنی ترس و وحشت همراه بوده است. در این مطلب از بخش ایرانگردی جاولت، ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

دره ارواح قشم

دره ارواح قشم

دره ارواح همان دره ستارگان قشم است که طبق روایت های محلی اجنه شب‌هنگام در آنجا رفت و آمد دارند. در این دره، به ویژه به وقت شب، صداهای عجیب و غریبی به گوش می رسد و بومیان معتقدند گورستانی گمشده در نزدیکی این دره پنهان است.

جهنم دره خوی

جهنم دره خوی

در نزدیکی خوی در استان اردبیل، ناحیه‌ای بکر و صعب العبور وجود دارد که به آن جهنم دره می گویند.این دره یکی از ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران به شمار می رود.  این منطقه کوهستانی از آنجا به جهنم دره یا دره جهنم معروف شده است که مسیرهای تنگ و باریک و شیب تند و عمیقی دارد و تا به حال برخی افراد جان خود را در این دره از دست داده اند یا دچار صدمات جدی شده اند.

البته دره جهنم توسط کوه‌نوردان و با تجهیزات حرفه‌ای فتح شده است، و علی‌رغم اقلیم خشن‌اش، گونه های مختلف جانوری و گیاهی را در خود گنجانده است و منطقه ای دست نخورده به شمار می رود.

جاذبه های زیبای ناشناخته در ایران
اینم بخون
ریگ جن

ریگ جن یا مثلث برمودای ایران

ریگ جن منطقه ای کویری است که در جنوب سمنان قرار گرفته است و اقلیمی بدون آب و پوشش گیاهی و با شن‌زارها و باتلاق‌های هولناک است. درباره ریگ جن افسانه های مختلفی وجود دارد و برخی آن را نفرین شده می دانند. در واقع، افرادی که بدون تجهیزات کافی و راهنما به این کویر وحشت انگیز قدم بگذارند، احتمالا هیچگاه زنده از آن بیرون نخواهند آمد.

قلعه آدم خوار در اردبیل

قلعه آدم خوار اردبیل

در اردبیل و در روستای کورعباسلو قلعه ای قدیمی و متروکه وجود دارد که در زبان آذری به آن «بوینی یوغون» یا گردن کلفت می گویند. این قلعه همچنین به قلعه آدم خوار معروف است چون در گذشته افرادی که به بازدید از آن می‌رفتند به طرز مرموزی ناپدید می شدند. قلعه آدم خوار با قطعات عظیم سنگ ساخته شده و دیوارهای آن تا ۳۰۰ متر ارتفاع دارد.

جنگل جیغ مشهد

جنگل جیغ مشهد

فقط مناطق کوهستانی و کویری نیستند که ممکن است وحشت انگیز باشند، بلکه جنگل ها نیز با درختان انبوه خود می توانند اوهام را در خاطر آورند. یکی از جنگل های زیبا و البته گاهی ترسناک ایران، جنگل جیغ مشهد است که در مجاورت روستای سربرج واقع شده است. در این جنگل، با غروب آفتاب، صداهایی جیغ مانند و مخوف به گوش می رسد که آن را به جیرجیرک‌های پنهان شده در درختان نسبت داده اند.

تالاب ارواح نوشهر

تالاب ارواح نوشهر

دریاچه ممرز در استان مازندران و در مسیر بین نوشهر و نور قرار گرفته است، و به دلیل سطح اغلب مه گرفته و درختان سرگردان در میان آب، به تالاب ارواح ایران شهرت یافته است.

چشمه گل رامیان
اینم بخون
غار قاتل پرآو

غار قاتل پرآو

غارها پدیده‌های منحصر به فرد طبیعت هستند که همواره چیزی رازآمیز با خود داشته‌اند. غار پرآو در نزدیکی روستای چالابه کرمانشاه، یکی از عجیب ترین غارهای ایران است که دهانه آن در بخش جنوبی کوه پراو و در ارتفاع  ۳ هزار متری قرار گرفته است. این غار عمودی است و ورود به آن بدون تجهیزات تقریبا غیرممکن است. تا به حال چندین نفر در این غار سقوط کرده‌اند که باعث شده است به آن غار قاتل بگویند.