فراموشی رمز عبور

اماکن تفریحی در تهران

در پایتخت هستید و می خواهید به تفریح در تهران بروید اما نمی دانید کجا؟ برخلاف آنچه تصور می شود، تهران علاوه بر شلوغی، گزینه‌های بسیاری هم برای تفریح و گشت و گذار دارد. در هر سنی که باشید، تفرج و شادی از امور ضروری برای سلامتِ روح و روان است. از این رو، برای اینکه لحظاتی لذت بخش را در تهران بگذرانید، در این مطلب، چند نمونه از اماکن تفریحی در تهران را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم و چند پیشنهاد سرگرم‌کننده برایتان تدارک دیده‌ایم.

سینما ماشین میلاد

سینما ماشین میلاد

از ابتکارات تازه ای که برای اولین بار در ایران اجرا شده است، سینما ماشین برج میلاد است. در سینما ماشین تهران، می توانید در خودروی شخصی تان، فیلم های روز سینمای ایران را به تماشا بنشینید. دیدن فیلم در سینما ماشین، تجربه ای جدید و جالب است که می تواند تا اندازه‌ای جایِ خالیِ سالن های سینما را پر کند.

جالب است بدانید پیشینه‌ ی این نوع از سینمایِ سقف‌باز به قبل از جنگ جهانی دوم می رسد و در چند دهه‌ی اخیر نیز در کشورهای مختلف، از جمله ایالات متحده، این نوع از سینماهایِ اتومبیل‌رو رایج بوده اند.

در سینما ماشین، برای بهتر شنیده شدنِ صدای فیلم، از رادیو اف‌ام خودرو یا رادیو قابل‌حمل استفاده می شود.

کارتینگ و پینت بال آزادی

کارتینگ و پینت بال آزادی

اگر از شیفتگان سرعت هستید، پیشنهاد می کنیم سری به مجموعه ی کارتینگ آزادی بزنید. در این پیست، با ماشین های کوچک کارتینگ می توانید به رقابت بپردازید و سرعت را در محیطی امن تجربه کنید. کارتینگ آزادی با شعار «سرعت را بدون مخاطره تجربه کنید»، فعالیت خود را از دو دهه پیش آغاز کرده است و یکی از بزرگ ترین پیست های این ورزش در خاورمیانه به شمار می رود.

افزون بر کارتینگ، در مجموعه آزادی، یک زمین پینت بال نیز به نام شایراد فراهم است که در آنجا می توانید با دوستان خود این بازی مهیج را امتحان کنید و گلوله های رنگی را به همدیگر شلیک کنید.

پل معلق آسمان تهران

پل معلق آسمان تهران

عبور از روی یک پل کابلیِ باریک و طولانی، با ارتفاع ۶۵ متر، مطمئناً بسیار هیجان انگیز است. پل معلق آسمان بوستان نهج‌البلاغه یکی از زیباترین اماکن تفریحی در تهران  به حساب می آید ، این پل با ۲۸۵ متر درازا، طولانی ترین پل عابر پیاده در خاورمیانه است و بر فراز آن، بین زمین و آسمان، می توانید شهر بزرگ تهران را نظاره کنید.

اگر از ارتفاع زیاد به هیجان می آیید، در این بوستان به غیر از پل معلق، بانجی جامپینگ (پرش با طناب) و روپ سوینگ (تاب خوردن با طناب) هم احتمالاً برایتان لذت بخش خواهد بود.

همچنین، شهربازی این بوستان به انواع بازی و سرگرمی (راپل هوایی، پرش در آب، سافاری پارک وحشت) مجهز می باشد و برای سپری کردنِ بعد‌از‌ظهری شگفت‌انگیز به همراه خانواده و دوستان، انتخابی مناسب است.

مسیر آهار تا آبشار ده تنگه

مسیر آهار تا آبشار ده تنگه

روستاهای اطراف تهران از مکان ها و جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شوند که در فصولِ مختلف علاقه‌مندانِ طبیعت‌گردی را به خود جذب می کنند. در شمیرانات استان تهران و در جاده فشم و اوشان نیز، روستایی خوش آب‌و‌هوا به نام آهار قرار گرفته است. این روستا باغاتی وسیع دارد و سرشار از درختان آبالو و گیلاس است.

روستای آهار از طریق مسیری مال‌رو، به طولِ حدوداً ۵ کیلومتر، به آبشار ده تنگه و قلعه دختر می رسد. آبشار ده تنگه یا چهل پله، مجموعه ای از آبشارهای زیبا را تشکیل می دهد که پس از طی کردن مسیر می توانید در آنجا نفسی تازه کنید و از این موهبت طبیعی بهره‌مند شوید.